Rezultati iskanja

MMC RTV 365 Radio Televizija mojRTV × Menu

Atletika

Švicar Mumenthaler na deveti progi presenetil domačega favorita Tortuja

Vrhunec četrtega večera na evropskem prvenstvu v Rimu je bil finale teka na 200 metrov, kjer so Italijani računali na novo zlato medaljo. Filippo Tortu se je moral zadovoljiti s srebrom (20,41), presenetil ga je Švicar Timothe Mumenthaler (20,28).

13

Čeh: Ob zadnjem metu mi je ploskal ves stadion

"Danes je bil najdaljši met 68 metrov, to je bilo dovolj za zmago, tako da sem res zadovoljen s tekmo," je po zmagi na evropskem atletskem prvenstvu dejal novopečeni evropski prvak Kristjan Čeh.

44

Čeh prvič postal evropski prvak in nagnal strah v kosti tekmecem pred Parizom

Kristjan Čeh je naslovu svetovnega prvaka pred dvema letoma v Eugenu dodal še zmago na evropskem prvenstvu v Rimu. V drugi seriji je z metom 68,08 metra prevzel vodstvo in nihče ga ni več prehitel. Svetovni rekorder Mikolas Alekna je osvojil le bron.

110

Kristjan Čeh z drugo daljavo v večerni finale diska

V Rimu se je začelo evropsko prvenstvo v atletiki in to za Slovenijo izredno uspešno. Napredovala sta sprinterja na ovirah Nika Glojnarič in Filip Jakob Demšar, Kristjan Čeh pa je že s prvim metom prišel do druge daljave kvalifikacij (65,64).